آبسه دندان چیست و چگونه درمان می شود؟

آبسه دندان

آبسه دندان از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

آبسه دندان چگونه به وجود می آید و برای درمانش باید چه کرد؟

 

اگر عفونت آلوده به باکتری به دندان حمله کند و پالپ دندان نتواند به نحو مناسبی از خود دفاع کنید در نوک ریشه دندان آبسه دندان ایجاد می شود. این عفونت ایجاد تورم درد به نسبت شدیدی می کند.
آبسه دندان معمولا با تب و بی حالی همراه است و بلعیدن غذا را نیز با مشکل همراه می کند با بروز علایم اولیه باید به پزشک مراجعه کرد در موارد پیشرفته این عفونت ممکن است در ناحیه سر و گردن گسترش پیدا کند و نیاز به اقدامات پزشکی پیشرفته داشته باشد.

در صورت بروز آبسه دندان استفاده سرخود از آنتی بیوتیک ها توصیه نمی شود و فورا باید توسط پزشک بررسی شود چون اگر عفونت پیشرفته تر باشد و شما آنتی بیوتیک مصرف کنید زمان را از دست می دهید و عفونت به ناحیه سر و گردن سرایت پیدا می کند و ممکن است موجب بسته شدن راه های تنفسی ، سرایت عفونت به مغز و یا انتشار عفونت در خون شود.

مراجعه منظم به پزشک و برطرف کردن مشکلات دهان و دندان به محض آگاه شدن از آن ها می تواند از ایجاد چنین عفونتی پیشگیری کند. اگر بدن شما به هر دلیلی سیستم ایمنی ضعیفی دارد بیشتر مراقب باشید و دندانپزشک خود را از این امر مطلع سازید.

سلامت باشید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟