آب را چند بار نجوشانیم

آب را بیشتر از چند بار نجوشانیم

جوشاندن آب از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

آب را چند بار نجوشانیم.

جوشاندن آب داخل کتری برای دوبار یا بیشتر باعث می شود که مواد معدنی موجود در آب را تغلیظ کنیم و حتی مواد مفید موجود در آب های معدنی هم با تغییر درصد غلظتشان ممکن است برای سلامتی ایجاد خطر کنند. مثل نمک کلسیم که وقتی غلظت آن زیاد شود باعث ایجاد سنگ کلیه و سنگ صفرا خواهد شد.

یکی از موادی که به طور طبیعی در کره زمین همه جا در خاک و هوا و آب ها یافت می شود ، نیترات است حال این نیترات زمانی تبدیل به خطر می شود که طی فرآیندهای فرآوری مواد غذایی دستخوش تغییر شود و یا مثلا بر اثر جوشاندن چندباره آب آشامیدنی تغلیظ شوند و در مواجهه با حرارت زیاد و چندباره تبدیل به نیترازامین می شود که سرطانزاست و رابطه مستقیمی با سرطان هایی مانند سرطان روده ، کیسه صفرا و غیره دارد.

همچنین مواجهه با آرسنیک تغلیظ شده موجود در آب نیز باعث مسمومیت می شود البته این مسمومیت ممکن است در اثر استفاده دراز مدت به وجود بیاید ولی آثار مخربی مانند ریزش مو ، ضایعات پوستی ، دیابت ، بیماری های قلبی و عروقی و … دارد.

پس آب را بیشتر از یک بار نجوشانید. شاید بتوان گفت که استفاده از کتری برقی برای جوشاندن آب بهتر از استفاده از کتری معمولی است زیرا آب را سریعتر به جوش میاورد و فرایند تغلیظ شدن آب کمتر اتفاق می افتد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟