آب سیاه ، علل و درمان آن

آب سیاه

آب سیاه از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

آب سیاه ، علل و درمان آن

آب سیاه نوعی بیماری چشم است که اگر حاد باشد و درمان نشود حتی ممکن است به نابینایی منجر شود. و به علت افزایش فشار مایع درون چشم ایجاد می شود. در حالت عادی این مایع از منافذی که اطراف عنبیه یا همان قسمت رنگی چشم است باید خارج شود اگر این منافذ به صورت مادرزادی تنگ باشد و یا اینکه عنبیه به جلو آمده باشد و این منافذ مسدود شده باشند مشکل آب سیاه به جود می آید و به رشته های عصبی چشم آسیب وارد می شود.

 

علایم آب سیاه

مجبور شدن به تعویض مداوم عدسی عینک ، سردرد های خفیف همیشگی ، اختلالات مبهم بینایی ، عدم تطابق بینایی در تغییرات روشنایی و تاریکی محیط

 

علل آب سیاه

افزایش سن ، سابقه خانوادگی ، دیابت و مصرف برخی از داروها مانند قرص های سرماخوردگی ، آنتی هیستامین ها و داروهای مربوط به معده و روده و …

 

درمان آب سیاه

این بیماری درمان قطعی ندارد ولی می توان ان را کنترل کرد و فشار چشم را پایین آورد تا آسیب کمتری به اعصاب چشم بزند و از نابینایی جلوگیری شود.

کنترل فشار چشم در هربار مراجعه به چشم پزشک ، پیگیری هر گونه اختلال در بینایی و تغییرات ظاهری عنبیه چشم می تواند ما را سریع تر از ایجاد آب سیاه باخبر کند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟