آرتروز گردن را چگونه کنترل و درمان کنیم؟

آرتروز گردن

آرتروز گردن از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

آرتروز گردن را چگونه کنترل و درمان کنیم؟

در گردن ۷ مهره وجود دارد گاهی تغییراتی در دیسک های بین ان ها و عروق خونی که به مغز می روند باعث ایجاد درد و مشکلاتی در گردن می شود. تغییرات شکلی دیسک بین مهره ها ، ایجاد خارهای استخوانی در لبه های مهره های گردن و تغغیر انحنای مهره ها بر عصب های آن ناحیه فشار می آورد و بیماری آرتروز گردن پدیدار می آید.

علایم آرتروز گردن چیست؟

شایع ترین علامت این بیماری درد و محدودیت حرکتی در ناحیه گردن است. اینکه فشار به کدام اعصاب وارد می شود ممکن است که ناحیه فوقانی بدن و یا ناحیه تحتانی را درگیر کند. درگیری ناحیه فوقانی مانند بی حسی ، درد ناحیه شانه ، پشت سر و کاهش قدرت عضلانی و درد ناحیه تحتانی مانند سفتی عضلات پا ، بی اختیاری و یا احتباس ادرا یا مدفوع

علل آرتروز گردنچیست؟

حرکات ناصحیح و استفاده ناردرست از گردن ، سوانح رانندگی ، اختلالات مادرزادی و … بیشترین علل به وجود آمدن آرتروز گردن می باشد.

درمان آرتزوز گردن چیست؟

برای مدت کوتاه بستن گردنبندهای طبی و محدودیت حرکتی گردن می تواند چاره ساز باشد. همچنین فیزیوتراپی نیز می تواند دردهای گردنی را تسکین دهد. ماساژ های مخصوص ، حوله داغ و دوش آب گرم هم می توانند کمک کننده باشد. در مواردی که فشار بر روی اعصاب زیاد باشد و منجر به مشکلات جدی در سایر نواح بدن می شود باید جراحی صورت گیرد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟