آرتروز گردن را چگونه کنترل و درمان کنیم؟

آرتروز گردن

آرتروز گردن از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

آرتروز گردن را چگونه کنترل و درمان کنیم؟

در گردن ۷ مهره وجود دارد گاهی تغییراتی در دیسک های بین ان ها و عروق خونی که به مغز می روند باعث ایجاد درد و مشکلاتی در گردن می شود. تغییرات شکلی دیسک بین مهره ها ، ایجاد خارهای استخوانی در لبه های مهره های گردن و تغغیر انحنای مهره ها بر عصب های آن ناحیه فشار می آورد و بیماری آرتروز گردن پدیدار می آید.

علایم آرتروز گردن چیست؟

شایع ترین علامت این بیماری درد و محدودیت حرکتی در ناحیه گردن است. اینکه فشار به کدام اعصاب وارد می شود ممکن است که ناحیه فوقانی بدن و یا ناحیه تحتانی را درگیر کند. درگیری ناحیه فوقانی مانند بی حسی ، درد ناحیه شانه ، پشت سر و کاهش قدرت عضلانی و درد ناحیه تحتانی مانند سفتی عضلات پا ، بی اختیاری و یا احتباس ادرا یا مدفوع

علل آرتروز گردن چیست؟

حرکات ناصحیح و استفاده ناردرست از گردن ، سوانح رانندگی ، اختلالات مادرزادی و … بیشترین علل به وجود آمدن آرتروز گردن می باشد.

درمان آرتزوز گردن چیست؟

برای مدت کوتاه بستن گردنبندهای طبی و محدودیت حرکتی گردن می تواند چاره ساز باشد. همچنین فیزیوتراپی نیز می تواند دردهای گردنی را تسکین دهد. ماساژ های مخصوص ، حوله داغ و دوش آب گرم هم می توانند کمک کننده باشد. در مواردی که فشار بر روی اعصاب زیاد باشد و منجر به مشکلات جدی در سایر نواح بدن می شود باید جراحی صورت گیرد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟