آرد بادام مفید از انواع آرد بدون گلوتن

آرد بادام مفید

آرد بادام از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

آرد بادام مفید از انواع آرد بدون گلوتن

گلوتن  نوعی پروتئین است که در گندم ، جو و چاودار وجو دارد و ماده چسب مانندی است که باعث کش آمدن و ترد شدن فرآورده نهایی می شود. بنابراین آردهایی که از انواع گندم و هم خانواده های آن بدست می آید گلوتن دار می باشند. آرد هایی که از سایر غلات و یا از مغزیجات تهیه می شوند فاقد گلوتن هستند و برای کسانی که با هضم گلوتن مشکل دارند بسیار مفید می باشند.

در میان جایگزین های آردهای گلوتن دار از جمله آرد گندم پر مصرف باید بگوییم که آرد بادام مفید بهترین جایگزین است و طعم مطلوبی دارد و رطوبت و بافت خوبی در انواع نان ها ، کیک ها و شیرینی ها ایجاد می کند.

بادام سرشار از چربی های غیر اشباع است همان چربی مفیدی که مثلا در روغن زیتون هم یافت می شود و از بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری می کند. ویتامین E موجود در ان برای پوست و مو فوق العاده است. باعث کاهش LDL یا کلسترول بد خون می شود. همچنین بادام در کنترل دیابت و بهبود عملکرد سیستم گوارشی بسیار مفید می باشد.
آرد بادام را برای ماندگاری بیشتر در یک ظرف دردار با درپوش محکم برای چند ماه در یخچال و تا حدود یک سال در فریزر نگهداری کنید.

برای جایگزینی آرد بادام به جای آرد گندم در دستور انواع کیک و شیرینی می توانید از دستور ۱ به ۱ استفاده کنید یعنی مقدار آردها را یکسان بگیرید ولی شاید در بعضی دستور ها لازم باشد تا مقدار تخم مرغ و یا مایعات موجود در دستور را کمی بیشتر کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟