آرد برنج از انواع آرد بدون گلوتن

آرد برنج

آرد برنج از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

آرد برنج از انواع آرد بدون گلوتن

گلوتن  نوعی پروتئین است که در گندم ، جو و چاودار وجو دارد و ماده چسب مانندی است که باعث کش آمدن و ترد شدن فرآورده نهایی می شود. بنابراین آردهایی که از انواع گندم و هم خانواده های آن بدست می آید گلوتن دار می باشند. آرد هایی که از سایر غلات و یا از مغزیجات تهیه می شوند فاقد گلوتن هستند و برای کسانی که با هضم گلوتن مشکل دارند بسیار مفید می باشند.

آرد برنج از انواع آرد بدون گلوتن از برنج بدست می آید به این ترتیب که برنج را پس از جدا کردن در پوست به مدت یک روز در آب سرد خیس می کنند و بعد از خشک شدن آرد می کنند. آرد برنج به دلیل داشتن کربوهیدرات منبع خوبی از انرژی می باشد . فاقد کلسترول و سدیم است. نشاسته برنج از نوع نشاسته مقاوم است که به صورت هضم نشده به روده می رسد و باعث رشد باکتری های مفید روده شده که در تقویت و عملکرد خوب دستگاه گوارش مفید است. برنج سرشار از ویتامین های گروه B ، ویتامین D ، کلسیم و فسفر است.

برای اینکه از جایگزینی آرد برنج به جای آرد گندم در انواع دستورهای آشپزی و شیرینی پزی نتیجه بهتری بگیرید بهتر است که آرد برنج و آرد ذرت را که آن هم بدون گلوتن است به نسبت مساوی با هم ترکیب کرده و سپس جایگزین آرد گندم کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟