آرد جو دوسر از انواع آرد بدون گلوتن

آرد جو دوسر

آرد جو دوسر از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

آرد جو دوسر از انواع آرد بدون گلوتن

گلوتن  نوعی پروتئین است که در گندم ، جو و چاودار وجو دارد و ماده چسب مانندی است که باعث کش آمدن و ترد شدن فرآورده نهایی می شود. بنابراین آردهایی که از انواع گندم و هم خانواده های آن بدست می آید گلوتن دار می باشند. آرد هایی که از سایر غلات و یا از مغزیجات تهیه می شوند فاقد گلوتن هستند و برای کسانی که با هضم گلوتن مشکل دارند بسیار مفید می باشند.

جو دوسر سلطان فیبر غلات است و با جو کاملا فرق می کند. جو دوسر منبع بسیار خوبی از فیبر، پروتئین و مواد مغذی است. به علت داشتن فیبر زیاد نوعی غله رژیمی محسوب می شود و چون فاقد گلوتن است برای افرادی که قدرت هضم گلوتن را ندارند بسیار مفید می باشد.

فیبر موجود در جو دوسر در پایین آمدن سطح کلسترول بسیار موثر است همچنین با پایین آوردن فشار خون باعث کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی می شود. همچنین مصرف این ماده باعث تعادل قند خون شده زیرا هضم نشاسته را کند می کنند و برای افراد دارای دیابت نوع دوم مفید است. فیبر نامحلول موجود در جو دوسر باعث کارکرد مناسب دستگاه گوارش شده و تحقیقات ثابت کرده اند که حتی با سلول های سرطانی مبارزه می کند.

برای جایگزین کردن آرد جو دوسر به جای آرد گندم باید یک و نیم فنجان آرد جو دوسر را جایگزین یک فنجان آرد گندم کرد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟