آرد ذرت مغذی از انواع آرد بدون گلوتن

آرد ذرت مغذی

آرد ذرت از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

آرد ذرت مغذی از انواع آرد بدون گلوتن

گلوتن  نوعی پروتئین است که در گندم ، جو و چاودار وجو دارد و ماده چسب مانندی است که باعث کش آمدن و ترد شدن فرآورده نهایی می شود. بنابراین آردهایی که از انواع گندم و هم خانواده های آن بدست می آید گلوتن دار می باشند. آرد هایی که از سایر غلات و یا از مغزیجات تهیه می شوند فاقد گلوتن هستند و برای کسانی که با هضم گلوتن مشکل دارند بسیار مفید می باشند.

آرد ذرت مغذی را در برنامه غذایی خود بگنجانید. رنگ زرد ذرت به علت ماده ای به نام زیازانتین است که در آن وجود دارد و از نظر ارزش تغذیه ای می توان ذرت را یکی از غلات غنی نام برد . تیامین موجود در ذرت که یکی از انواع ویتامین های خانواده B می باشد به سوخت و ساز کربوهیدرات ها در بدن کمک می کند ، همچنین فیبر غیر محلول موجود در آن برای کارکرد دستگاه گوارش بسیار مفید است. ذرت مقدار زیادی اسید فرولیک دارد که خاصیت آنتی اکسیدانی آن مشهور است جالب اینجاست که مقدار این خاصیت با پختن ذرت افزایش می یابد. ذرت منبع مناسبی از پتاسیم است و برای کارکرد دستگاه ادراری مفید می باشد.

برای جایگزینی آرد ذرت به جای آرد گندم می توان به ازای هر فنجان آرد گندم ، نصف فنجان آرد ذرت را جایگزین کرد و چون ذاتا آرد خشکی است یا باید با سایر آردهای فاقد گلوتن مثل آرد بادام و … ترکیب شود و یا اینکه با مایعات موجود در دستورات غذایی اضافه شود.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟