آستیگماتیسم، علل و درمان آن

آستیگماتیسم

آستیگماتیسم از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

آستیگماتیسم، علل و درمان آن

آستیگماتیسم یکی از رایج ترین مشکلات چشمی است . علت آنگاهی به خاطر نامنظمی و انحنای قرنیه چشم و گاهی به علت نامنظمی شکل و انحنای لنز که در پشت عنبیه قرار دارد. در آستیگماتسیم عدسی چشم حالت کروی خود را از دست می دهد و به سمت بیضی حرکت می کند در این حالت دو خط کانونی به جای یک نقطه کانونی ایجاد می شود و این امر باعث می شود که اجسام چه در فاصله نزدیک و چه در فاصلی دور تار دیده می شود.

 

علایم آستیگماتیسم

تاری خطوط افقی و عمودی و یا مایل

 

علل آستیگماتیسم

قرنیه و عدسی هر دو وظیفه متمرکز کردن تصویر را به عهده دارند اگر سطح قرنیه و عدسی انحنای مساوی و یکدستی نداشته باشند شعاع های نور وارد شده به چشم را نمی توانند به یک میزان بشکنند به همین دلیل خطای انکسار به وجود می آید و اجسام تار دیده می شوند.

درمان آستیگماتیسم

استفاده از عینک و یا لنز های تماسی و جراحی از روش های درمانی هستند و آستیگماتیسمی که درمان نشود در فرد ایجاد سردرد ، تاری دید و خستگی چشم می کند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟