توکسین چیست؟

توکسین

توکسین  از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

توکسین چیست؟

توکسین یا سم به هر ماده ای گفته می شود که اثرات مضر و مخرب در بدن داشته باشد و سلامتی ما را به خطر بیندازد. یک بدن با عملکرد سالم طوری خلق شده است که می تواند مقدار طبیعی سموم را تحمل کند.
در دوران مدرن این مقادیر بالاتر از حد طبیعی هستند که به بدن ما آسیب می رسانند. یک بدن بیمار در واقع یک بدن مسموم است و سم در بدن عملکرد طبیعی تمام بافت ها را مختل می کند. افراد بیمار یا توکسیک خسته هستند زیرا مقدار زیادی از انرژی بدن صرف مقابله با سموم می شود.

سموم از طریق قسمت های تحتانی روده ، مثانه ، ریه ها و پوست دفع می شود. که از میان یک سوم سموم از پوست دفع می شود با این حال سالانه بیلیون ها دلار صرف ساخت و تولید انواع لوسیون های محافظ پوست می شود که بسیاری  از آن ها منافذ پوست را مسدود می کنند و باعث می شوند تا سموم به داخل بدن باز گردند.

ظبیعت بدن انسان علایم هشدار دهنده ای مثل سردرد ، گلودرد، زبان سفید و … را در اختیار ما قرار می دهد که ما را متوجه می کند سموم در گردش خون ما افزایش یافته اند. سموم همچنین در مفاصل و غدد لنفاوی ما رسوب می کنند.

همه ما مقادیری از توکسین ها را بدن خود ذخیره داریم سموم در نسوج چربی تمام حیوانات انباشته می شوند. سموم و سلول های چربی را می توان با کم کردن وزن بدن ، کاهش داد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟