آلرژی شما در سفر بیشتر اذیتتان می کند؟

آلرژی شما در سفر

آلرژی ها  از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

آلرژی شما در سفر بیشتر اذیتتان می کند؟

دانشمندان معتقدند که افراد تا حدودی آلرژی را از والدین خود به ارث می برند. قرار گرفتن در معرض مواد آلرژی زا به ویژه زمانی که سیستم ایمنی بدن ضعیف شده باشد مانند دوره نقاهت بعد از بیماری ها می تواند سبب افزایش آلرژی شود. آلرژی شما در سفر بیشتر سبب ناراحتی تان می شود پس لازم است در مورد ان مواردی را به خاطر داشته باشید.

علایم آلرژی

اولین قدم برای متوقف کردن آلرژی در هر فرد ، تشخیص درست نشانه های این بیماری است:

  • گرفتگی بینی و عطسه کردن
  • سرفه کردن
  • احساس خارش در چشم ها و بینی و گلو
  • تیرگی زیر چشم ها بر اثر فشار سینوس ها
  • چشمانی اشک آلود ، قرمز و دارای خارش

راه های پیشگیری از آلرژی در سفر

اگر شما دچار آلرژی هستید ممکن است در هنگام سفر آلرژی موجب ناراحتی شما شود. بهتر است قبل از رفتن به سفر نسبت به آب و هوای منطقه ای که سفر می کنید اطلاعاتی داشته باشید زیرا میزان مواد آلرژی زا در آب و هوا های مختلف ، متفاوت است.

زمانی که با ماشین یا قطار مسافرت می کنید ممکن است سه عامل کپک ها ، موجودات بسیار ریز پراکنده در هوا و یا گرده های گیاهان ایجاد حساسیت کنند.

بنابراین در زمان مسافرت قبل از سوار شدن به ماشین دستگاه تهویه را روشن کنید و به هنگام سفر پنجره ها را بسته نگه دارید و صبح خیلی زود و یا غروب حرکت کنید زیرا میزان آلرژی زاها در هوا کمتر است.

اگر با هواپیما سفر می کنید خشکی هوای داخل هواپیما ممکن است آلرژی شما را تشدید کند.

اگر مقصد سفر شما آب و هوای گرم و مرطوب و قاره ای دارند باید بگوییم که مواد آلرژی زا در این مناطق بیشتر است.

داروهای ضد آلرژی

دو نوع دارو برای کنترل آلرژی وجود دارد که بدون نسخه پزشک در داروخانه ها عرضه می شوند. هیستامین ها و دکونژستانت ها

آنتی هیستامین ها:

این خانواده می توانند در متوقف کردن علایم آلرژی کمک کنند. آنتی هیستامین ها ترشح هیستامین در بدن را که موجب آبریزش از بینی وچشم می شوند را تقریبا متوقف می کنند. البته یک نوع آن دارای ترکیبات خواب آور است و نوع دیگر آن این ترکیبات را ندارد. نوع غیرخواب آور آن برای مسافرت بهتر است و علایم آلرژی را تا  ساعت متوقف می کند.

دکونژستانت ها:

این داروها سبب باز شدن بینی و تنفس بهتر می شودو با کاهش دادن جریان خون به سمت چشم ها ، بینی و یا گوش ها سبب ترشحات کمتر در این قسمت ها می شوند. دکونژستانت ها به صورت قطره، اسپری ، قرص یا شربت وجود دارند. از قطره بینی ان فقط باید تا سه روز استفاده کرد و استفاده بیش از حد آن باعث بسته شدن بینی می شوند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟