التهاب آپاندیس ، علل و درمان آن

التهاب آپاندیس

آپاندیس از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

التهاب آپاندیس ، علل و درمان آن

آپاندیسیت یا آویز آماس در واقع التهاب آپاندیس به صورت ناگهانی می باشد. اما آپاندیس چیست و در کجا قرار دارد؟ آپاندیس زایده کوچکی است در انتهای روده بزرگ که دهانه آن به روده بزرگ باز می شود و انتهای آن بسته است. در واقع یک بیرون زدگی از روده بزرگ است و چون انتهای آن بسته است گاهی بر اثر وارد شدن تکه ای از مدفوع سفت و یا حتی التهاب نسوج و رگ ها در آن قسمت عفونت ایجاد می شود و ملتهب می گردد که به این حالت آپاندیسیت گفته می شود. آپاندیسیت یک حالت اورژانسی جراحی است.

 

علایم آپاندیسیت

درد شکمی از اولین و رایج ترین علایم آپاندیسیت است این درد در ابتدا در اطراف ناف می چرخد و بعد از ۱۲ تا ۲۴ ساعت به سمت راست و پایین شکم منتقل می شود و شدید می شود. تهوع و استفراغ در بیشتر بیماران دیده می شود و بی اشتهایی نیز در بیماران وجود دارد.

 

علل

علل قطعی آپاندیسیت به طور حتم مشخص نیست ولی یبوست و عفونت ناشی از بیماری هایی مانن آبله مرغان و سرخک را از علل احتمالی می دانند.

 

درمان

درمان اصلی این مشکل جراحی و خارج کردن آپاندیس است تشخیص سریع و جراحی به موقع می تواند جان انسان را نجات دهد چون باز شدن آپاندیس در محوطه شکم عفونت را در شکم پخش می کند و بسیار دردسر ساز است و مخصوصا در کودکان خطر جدی ایجاد می کند.

این بیماری پیشگیری ندارد ولی شیوع ان در افرادی گه رژیم غذایی پرفیبر دارند ، کمتر است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟