التهاب لثه را چگونه کنترل و درمان کنیم؟

التهاب لثه

التهاب لثه از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

 

التهاب لثه را چگونه کنترل و درمان کنیم؟

التهاب لثه یا پریودنتیت التهاب و عفونت لثه هاست که استخوان تکیه گاه لثه را به تحلیل می برد و دندان ها را از بین می برد. در این بیماری دندان ها لق شده و از بین می روند.

طعم و بوی نامطبوع دهان- خونریزی لثه – شل شدن دندان ها – درد دندان – درد لثه  و تب از علایم التهاب لثه می باشد.

 

علل ایجاد التهاب لثه چه چیزی است؟

بهداشت نامناسب دهان باعث می شود تا باقی مانده غذاها و باکتری های موجود در آن ها مانند رسوبی چسبناک به استخوان تکیه گاه دندان می چسبد . البته یک سری از بیماری هایی که باعث کاهش ایمنی بدن می شوند هم می توانند از علت های بروز این بیماری باشند.

برای درمان التهاب لثه چه باید کرد؟

رعایت بهداشت دهان و دندان با استفاده از یک مسواک نرم و استفاده از نخ دندان و همچینین جراحی به منظور برداشتن بافت ناسالم لثه از اقدامات درمانی است که باید برای التهاب لثه انجام گیرد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟