انتخاب گوشت سالم تر

انتخاب گوشت سالم تر

گوشت سالم  از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

انتخاب گوشت سالم تر

گوشت و فرآورده های گوشتی یکی از منابع اصلی چربی خصوصا چربی های اشباع در رژیم غذایی می باشند. اما با انتخاب گوشت سالم تر می توانیم به سلامتی خو و خانواده کمک کنیم. طبق جدول زیر تفاوت های گسترده ای از نظر میزان کل چربی و چربیهای اشباع شده بین انواع مختلف گوشت وجود دارد.

فراورده های گوشتی صنعتی از قبیل انواع سوسیس و سالامی حاوی بیشترین میزان چربی هستند. بنابراین اگر فردی بخواهد وزن خود را کم کند یا رژیم غذایی خود را بهبود ببخشد می تواند با جایگزین کردن این فرآورده ها با گزینه های سالم تر شروع کند.

همچنین هنگام خرید باید آن دسته از فرآورده های گوشتی را انتخاب کرد که فاقد تکه های قابل مشاهده یا رگه های سفید چربی هستند.

یک راه آسان برای کاهش محتوای مرغ یا بوقلمون ، اجتناب از خوردن پوست آن هاست. اگر فردی می خواهد برای خشک نشدن گوشت ماکیان آن را با پوست بپزد باید پوست آن را بعد از پخت جدا کرده و مصرف نکند. همچنین باید گوشت سفید ماکیان را به جای گوشت های تیره آن ها انتخاب کرد چون گوشت های روشن تر ماکیان چربی کمتری دارد.

نوع غذا

کل چربیچربی اشباع شده

سوسیس

۷۲%۲۶%

بال مرغ (با پوست)

۵۸%۱۶%
ماهیچه (بدون چربی)۵۶%

۲۶%

ران مرغ (با پوست)

۵۶%۱۶%
گوشت گاو(بدون چربی)۵۰%

۲۱%

سینه مرغ (بدون پوست)

۱۷%۵%

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟