اولین قدم ها برای تبدیل رژیم غذایی فعلی به رژیم غذایی سالم تر

اولین قدم ها

رژیم غذایی سالم از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

اولین قدم ها برای تبدیل رژیم غذایی فعلی به رژیم غذایی سالم تر

رژیم غذایی سالم یک رژیم غذایی زودگذر یا ضربتی نیست که شما را وادار به تن دادن به کم خوری یا محدودیت شدید در خوردن برخی از غذاها کند. یک رژیم سالم شامل همه نوع غذایی می شود زیرا زمانی که برخی از گروه ها و یا موادغذایی را از بدنتان حذف می کنید احساس محدودیت می کنید و بعد از مدتی رژیم را می شکنید.

اولین قدم ها برای کمک به شما برای اینکه  بدون حذف گروه های غذایی،  سالم تر بخورید و کالری اضافه وارد بدن خود نکنید:

حذف شکر افزوده شامل ساکارز و شربت پروفرکتوز ذرت:

به جای نوشابه، آب و نوشیدنی های سالم را جایگزین کنید. شکلات و شیرینی جات را کاهش دهید. اگر طعم شیرین را دوست دارید در دسرها به جای شکر از میوه های شیرین استفاده کنید. شیرین کننده ها هیچ گونه ارزش غذایی ندارند و علاوه بر وارد کردن کالری اضافه به بدن شما در ایجاد انواع سرطان ها نیز موثر هستند.

حذف چربی های ترانس و اشباع:

مصرف گوشت قرمز پر چرب را کاهش دهید. لبنیات کم چرب مصرف کنید. غذاهای فرآوری شده را از برنامه غذایی تان حذف کنید. روغن های گیاهی جامد یا همان روغن های نباتی هیدروژنه به مراتب از روغن های حیوانی خطرناک ترند. روغن های گیاهی سالم را جایگزین روغن های مصرفی روزانه تان کنید. کاربرد هر نوع روغن را بدانید و روغن را با آگاهی بیشتر مصرف کنید.

حذف سدیم اضافه:

سدیم نهفته شده در غذاهای کنسروی و فرآوری شده بیشتر از حد مجاز استفاده از سدیم است. غذاهای تازه که در منزل تهیه می شود را جایگزین غذاهای کنسروی و فرآوری شده کنید.

اضافه کردن چربی های سالم:

غذاهایی بخورید که سرشار از امگا ۳ هستند. ماهی ، تخم کدو ف تخم کتان و روغن کانولا از جمله چربی های مفیدند. همچنین روغن زیتون ، میوه آووکادو و انواع آجیل نیز چربی های سالمی هستند که می توانند نیاز طبیعی بدن به چربی را تامین کنند.

اضافه کردن فیبر:

مصرف میوه ، سبزی و غلات را افزایش دهید تا فیبر برنامه غذایی تان را افزایش دهید. همچنین برای تهیه پاستا و نان از انواع سبوس دار آن ها استفاده کنید.

پروتئین های سالم:

بهترین منابع پروتئین عبارتند از انواع گوشت ، غذاهای دریایی، تخم مرغ ، محصولات لبنی و آجیل.  همین پروتئین های سالم هم اگر با چربی های ناسالم آماده شوند ارزش غذایی خود را از دست می دهند پس بهترین روش مصرف آن ها بخارپز ، گریل شده و یا کبابی است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟