اولین کمک در مواجهه با خون دماغ

خون دماغ

کمک های اولیه از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

اولین کمک در مواجهه با خون دماغ

برای بند آوردن خون دماغ راه های زیادی وجود دارد. اغلب فقط چند دقیقه آرام و بی حرکت نشاندن فرد جهت متوقف ساختن خون دماغ کافیست . بهترین کار این است که از دست زدن و حرکت دادن و فشار دادن بینی خودداری شود.

خنک کردن سر به وسیله آب سرد یا کیسه آب یخ باعث انقباض عروق می شود و خونریزی را بند می آورد . همچنین قرار دادن وسیله سردی مانند حوله ای که در آب یخ مرطوب شده و یا بطری و شیشه ای که در یخچال است در پشت گردن ، روی پیشانی و یا روی لب فوقانی در بند آوردن خون دماغ موثر است.

خون دماغ معمولا از ناحیه جلوی بینی است بنابراین اگر به مدت پنج دقیقه قسمت پایین بینی را خوب فشار دهید متوقف می شود. اگر با وجود تمام این اقدامات خون دماغ بیشتر از ده دقیقه ادامه یابد باید به پزشک مراجعه کرد

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟