اولین کمک در مواجهه با کشیدگی عضله ، رباط و تاندون

کشیدگی عضله ، رباط و تاندون

کمک های اولیه از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

اولین کمک در مواجهه با کشیدگی عضله ، رباط و تاندون

 

عضلات به وسیله بند یا طناب هایی به نام تاندون به استخوان ها وصل می شوند. رباط ها نیز طناب و یا بند ضخیمی هستند که در مفاصل دو استخوان را در کنار هم نگه می دارند. افتادن ، بازی های ورزشی ، پیچ خوردگی های غیر عادی و امثال آن ها می تواند باعث کشیدگی عضله ، رباط و تاندون شود. کشیدگی گاهی آن چنان شدید است که درمانش شبیه شکستگی استخوان خواهد بود.

اگر مچ پا یا زانو و یا مچ دست فرزند شما کشیده شده باشد او را به مدت نیم ساعت یا بیشتر بخوابانید عضو مجروح را روی سطحی بالاتر نگه دارید و کیسه یخ روی آن بگذارید بدین وسیله تورم و درد کم تر خواهد شد. اگر درد برطرف شد و کودک بدون ناراحتی به حرکات عادی خود ادامه داد که احتیاج به پزشک نیست ولی اگر ناحیه مصدوم دچار ورم و درد باشد مشاوره با پزشک ضروری است زیرا ممکن است شکستگی و یا ترک خوردگی استخوان در کار باشد و رادیو گرافی لازم است. حتی اگر رادیو گرافی نیز نرمال باشد گاهی لازم است عضو مصدوم با گچ و یا وسایل دیگری مدتی بی حرکت نگه داشته شود تا التیام یابد و پس از چند روز باید فیزیوتراپی انجام شود .

در هر صورت مهم ترین اقدام در چنین آسیب هایی بی حرکت نگه داشتن عضو است زیرا کوچکترین حرکت نابجا ممکن است آسیب را جدی و خطرناک کند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟