اولین کمک در مواجهه با صدمات وارد بر سر

اولین کمک در مواجهه با صدمات وارد بر سر

کمک های اولیه از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

اولین کمک در مواجهه با صدمات وارد بر سر

 

از زمانی که طفل می تواند بغلتد ممکن است از تختخواب بیفتد ، بدین ترتیب سقوط کودک با سر بسیار محتمل است. اغلب اولین مرتبه ای که طفل با سر به زمین می خورد ، والدین بسیار نگران می شوند و خود را مقصر می دانند. ولی اگر از طفل به آن اندازه مراقبت و مواظبت به عمل آید که هیچ وقت دچار حادثه ای نشود ، محدودیت و سختگیری شدیدی در مورد او به عمل آمده است. البته به این ترتیب جسم و استخوان های طفل سالم می ماند ولی شخصیت او از بین خواهد رفت. اگر بعد از آنکه طفل با سر به زمین خورد ، گریه اش در ظرف پانزده دقیقه متوقف شد ، رنگش طبیعی بود و استفراغ نکرد ، احتمال صدمه مغزی بسیار کم خواهد بودو کودک به سرعت می تواندد به روند عادی برگردد. اگر صدمه وارد به سر به نسبت شدید باشد و کودک دارای یکی از نشانه ها و علایم استفراغ ، از دست دادن اشتها ، رنگ پریدگی ، سردرد و خواب آلودگی باشد بایستی به پزشک مراجعه شود. پزشک او را معاینه می کند و ممکن است دستور اسکن مغزی بدهد. طفل باید دو تا سه روز در نهایت آرامش ، بستری شود و تا علایم جدید را پزشک فورا مد نظر قرار دهد. بهتر است طفل را در اولین شب بعد از سقوط یک بار از خواب بیدار کنید تا مطمئن شوید که بیهوش نیست.

اگر کودک بلافاصله بعد از سقوط یا مدتی بعد از آن بیهوش شود باید حتما همان موقع به پزشک مراجعه شود . حتی اگر کودک بدون اینکه بیهوش شود احساس سردرد کند یا از اختلال بینایی شکایت کند و یا بعد از مدتی استفراغ کند باید بی درنگ به پزشک مراجعه شود.

اگر تورمی که بلافاصله بعد از سقوط روی سر طفل پدید می آید ، همراه با علامت دیگری نباشد به خودی خود پندان مهم نیست ./ این تورم ناشی لز پارگی عروق خونی و تجمع خون در زیر پوست است .

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟