بستنی سالم و رژیمی یک دقیقه ای

بستنی سالم و رژیمی یک دقیقه ای

بستنی سالم از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” پیشنهاد های سالم ” سایت می باشد.

(در ” پیشنهاد های سالم” شما با خوشمزه های سالم آشنا می شوید.)

آشنایی با بستنی سالم و رژیمی یک دقیقه ای

اگر با شروع فصل گرما هر روز هوس خوردن بستنی می کنید عاقلانه است که به فکر ورژن سالم و اما بسیار خوشمزه بستنی باشید که هم با خیال راحت بستنی بخورید و هم نگران چربی و کلسترول و … نباشید.

پایه بستنی های یک دقیقه ای میوه های یخ زده است. هر میوه ای را که میخواهید با آن بستنی درست کنید باید حداقل ۲۴ ساعت قبل فریز کنید تا در حد سنگ سفت شود و سپس در دستگاه مخلوط کن (بلندر) بریزید در ابتدا چند پالس بزنید تا پوره میوه به دست بیاید سپس با پشت قاشق کاملا فشرده اش کنید و دوباره مخلوط کنید هر بیست ثانیه این کار را تکرار کنید و این فرایند حداکثر باید یک دقیقه طول بکشد.

با این روش می توانید بستنی موزی (با برش های نازک یخ زده موز)- بستنی شکلاتی ( برش های نازک یخ زده موز به همراه پودر کاکائو)- بستنی توت فرنگی و موز(به نسبت مساوی برش های نازک یخ زده موز و توت فرنگی یخ زده)- بستنی موز و گیلاس (به نسبت مساوی برش های نازک یخ زده موز و گیلاس بدون هسته یخ زده) – بستنی انبه (برش های یخ زده انبه) و … تهیه کنید.

هر میوه ای که قابلیت یخ زدن در فریزر داشته باشد برای تهیه این بستنی مناسب است. برای شیرینی پایه میوه های ترش می توانید از چند تکه موز یخ زده استفاده کنید چون هم به بستنی شیرینی لازم را می دهد و هم باعث قوام بستنی می شود.

با این روش هر روز بستنی بخورید و تابستان را خنک طی کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟