بیسکویت فوق سالم

بیسکویت فوق سالم برای مدرسه

میان وعده مدرسه از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” پیشنهاد های سالم ” سایت می باشد.

(در ” پیشنهاد های سالم” شما با خوشمزه های سالم آشنا می شوید.)

 

بیسکویت فوق سالم برای مدرسه

همه ما از اهمیت تغذیه سالم در مدرسه که به یادگیری مطالب به بچه ها کمک می کند واقف هستیم. خوب است که با ایجاد تنوع در میان وعده مدرسه بچه ها آنها را به خوردن غذاهای سالم و متنوع عادت دهیم. میان وعده زیر که بیسکویت فوق سالم است در واقع یک پیشنهاد سریع است برای یک روز پر انرژی. این بیسکویت به علت نداشتن آرد گندم یک میان وعده فاقد گلوتن است و برای کودکانی که مشکل هضم گلوتن دارند مناسب است.

مواد لازم :

  • موز  ۲ عدد
  •  جو دو سر ۱ لیوان
  •  شکلات چیپسی و یا شکلات تخته ای مقداری
  • کمی از هر مغزیجاتی که در منزل دارید (گردو ، بادام ، فندق و …)

طرز تهیه

همه مواد را داخل دستگاه مخلوط کن یا بلندر می ریزیم. باید گفت موز های کاملا رسیده یا کمی قهوه ای شده که نرم تر و شیرین ترند بهتر هستند. بعد از چند پالس مواد کاملا مخلوط می شوند. این مخلوط به همین صورت نیز قابل خوردن و خوشمزه است چون همانطور که میدانید پرک جو دو سر به صورت خام نیز قابل خوردن می باشد. برای داشتن بیسکویت های خوشمزه و سالم کافیست که به اندازه یک قاشق از این مخلوط را روی سینی فر کمی چرب شده و یا روی کاغذ روغنی قرار دهید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید.

 

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟