تخم مرغ های غنی شده برای مدرسه

تخم مرغ های غنی شده

میان وعده مدرسه از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” پیشنهاد های سالم ” سایت می باشد.

(در ” پیشنهاد های سالم” شما با خوشمزه های سالم آشنا می شوید.)

تخم مرغ های غنی شده برای مدرسه

همه ما از اهمیت تغذیه سالم در مدرسه که به یادگیری مطالب به بچه ها کمک می کند واقف هستیم. خوب است که با ایجاد تنوع در میان وعده مدرسه بچه ها آنها را به خوردن غذاهای سالم و متنوع عادت دهیم. میان وعده زیر که یک تخم مرغ غنی شده است در واقع یک پیشنهاد سالم و سریع است برای یک روز پر انرژی

مواد لازم :

  • تخم مرغ پخته شده و کاملا سفت : به تعداد بچه هایتان
  • پنیر خامه ای: یک قاشق به ازای هر تخم مرغ
  • پیازچه: چند شاخه نازک و تازه
  • مغزیجات: از هر مغزی که در خانه دارید برای مقوی تر شدن

طرز تهیه

ابتدا تخم مرغ ها را کامل بپزید ، آن ها را از قسمت بلند تر به دو نیم تقسیم کنید به آرامی زرده را از دل سفیده خالی کنید به طوریکه به سفیده آسیبی وارد نشود حالا زرده تخم مرغ ، پنیرخامه ای ، پیازچه و تکه های کغزیجات (بادام ، گردو،فندق و …) را با هم مخلوط کنید و خمیر حاصل را به جای زرده ها در دل سفیده تخم مرغ قرار دهید. بدین ترتیب یک تخم مرغ غنی شده برای فرزند دلبندتان دارید.

 

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟