تنظیمات هورمونی با استفاده از مواد طبیعی

تنظیمات هورمونی

تنظیمات هورمونی از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

تنظیمات هورمونی با استفاده از مواد طبیعی

نقش غذاها در تنظیمات هورمونی بدن را نباید نادیده گرفت این هورمون ها باعث کنترل روحیه ، سطح انرژی ، گوارش ، متابولیسم و سطح میل جنسی می شود. پس این مواد غذایی مهم را وارد برنامه غذایی روزانه تان کنید:

 

کربوهیدرات های پیچیده

این نوع از کربوهیدرات ها علاوه بر اینکه راحت تر هضم و جذب می شوند ، سطح قند خون را ثابت نگه می دارند و مانع ترشح انسولین می شوند ، محیط مناسب برای عملکرد درست تخمدان ها را ایجاد می کند. متخصصین انسولین بالا را یکی از دلایل بروز تخمدان پلی کیستیک می دانند بنابراین موادغذایی که باعث ثابت نگه داشتن سطح انسولین می شوند برای تخمدان ها مفید هستند.

 

سبزیجات خانواده کلم ها

انواع کلم ها مانند کلم پیچ ، گل کلم ، کلم بروکسل در تولید هورمون استروژن که اصلی ترین هورمون جنسی زنانه در کنترل سیکل قاعدگی است کمک می کند. کم بودن سطح استروژن باعث عدم تعادل هورمونی و علایمی مانند گرگرفتگی و تعریق شبانه می شود . فیتواسترژن ها ترکیبات گیاهی هستند که مانند استروژن ها عمل می کنند و به کارکرد درست دستگاه تناسلی بانوان کمک می کنند ، آن ها خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و علیه سرطان های وابسته به عوامل هورمونی مانند سرطان سینه عمل می کنند. از جمله منابع قوی این فیتواستروژن ها انواع کلم ها می باشند.

 

ماهی سالمون

ماهی سالمون سرشار از اسید های چرب امگا۳ است که باعث بهینه سازی سطح هورمون های بدن می شوند. همچنین  پروتئین بالای آن برای داشتن هورمون های سالم ضروری است. ماهی سالمون میزان زیادی هورمون کورتیزول را کاهش می دهد و با تولید هورمون تستوسترون به تعادل هورمون استروژن کمک می کند.

 

ماست

ماست لبنیات فوق مفیدی است که باکتری های زنده دارد ، به متابولیسم استروژن ها کمک می کند و منجر به کاهش استرس شده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

 

روغن زیتون

خاصیت های بی شمار روغن زیتون بر کسی پوشیده نیست. علاوه بر همه آن خواص روغن زیتون دارای آنتی اکسیدان های قوی مانند فلانویید ها و پلی فنول هاست که بدن را از صدمه رادیکال های آزاد حفظ می کند و با در پیشگیری از بروز سرطان هایی مانند سرطان سینه بسیار موثر است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟