خال های خطرناک را بشناسیم

خال های خطرناک

خال ها از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

خال های خطرناک را بشناسیم

خال ها معمولا لکه های سیاه و قهوه ای هستند که همه جای بدن دیده می شوند. بیشتر آن ها از اوایل کودکی هستند. هر انسانی ممکن است بین ده تا پنجاه خال در بدن داشته باشد . در طول سالیان خال ها مقدار کمی تغییر می کنند یعنی ممکن است کمی برجسته شوند یا کمی تغییر رنگ بدهد و یا مو در بیاورند و یا اینکه کاملا محو شوند. قرار گرفتن در معرض آفتاب و حاملگی می تواند روی رنگ خال ها تاثیر بگذارند. خال های خطرناک را بشناسیم و ان ها را سریع تر بررسی کنید.

انواع خال ها را مرور می کنیم:

خال مادر زادی:

حدود یک درصد از افراد خال های مادرزادی دارند

خال دیسپلاستیک:

اندازه این خال ها معمولا بیشتر از حالت نرمال است و گوشه های نامنظم دارند اگر تعداد این خال ها در بدن بیش از ده تا شود احتمال سرطان پوست در آن ها بیشتر است و حتما باید چک شوند.

به طور کلی علایمی وجود دارند که اگر خال ها این گونه باشند از نوع خطرناک هستند:

  • خال هایی با شکل غیر قرینه
  • خال هایی با مرز های نامشخص و محو
  • خال هایی که چند رنگ هستند
  • خال هایی با اندازه بیشتر از شش میلی متر که اندازه اش بزرگتر می شود.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟