خمیردندان مناسب بخریم.

خمیردندان

راهنمای خرید خمیردندان مناسب در وب سایت تخصصی “سالم زیستی”

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخرید ” سایت می باشد.

(سالم بخرید مجموعه ای از راهنمایی های مفید در مورد خرید محصولات به صورت سالم می باشد)

خمیردندان مناسب باید چگونه باشد؟ نوارهای رنگی پایین خمیردندان ها به چه معناست؟

 

کاربرد اولیه خمیردندان خارج کردن بقایای غذاها به کمک مسواک و از بین بردن باکتری های موجود در بین دندان هاست. در هنگام خرید خمیردندان مناسب باید فاکتورهای مهمی را مورد توجه قرار دهید.

خمیردندان مناسب باید فلوراید داشته باشد گاهی این ذهنیت ایجاد می شود که آب آشامیدنی برخی از مناطق به اندازه کافی فلوراید دارد و دیگر نیازی به استفاده از خمیردندان فلوراید دار نیست. ولی فلوراید موجود دراین نوع باعث کاهش حلالیت مینای دندان در مقابل محیط اسیدی دندان می شود . در مورد میزان فلوراید مصرفی با توجه با آب آشامیدنی محل زندگی بهتر است با کمک دندانپزشکتان اقدام به تهیه خمیر دندان نمایید.

همچنین اخیرا خمیردندان های سفید کننده به محبوب ترین خمیردندان ها تبدیل شده اند. آن ها جرم ها و لکه های سطح مینای دندان را از بین می برند و ظاهر دندان را زیباتر نشان می دهند برخی از این نوع خمیر ها مواد ساینده قوی ای دارند که با اینکه دندان ها را به خوبی سفید می کنند ولی در طول زمان باعث فرسایش مینای دندان می شوند.

نوع دیگری از خمیردندان های رایج خمیر های مخصوص دندان های حساس می باشد که در واقع با عایق کردن دندان و پوشاندن خلل و فرج عایق دندان ها باعث کاهش حساسیت می شوند.

نوار رنگی پایین خمیردندان ها به چه معنی است؟

رنگ سبز:  به این معنی است که در تهیه آن از مواد طبیعی استفاده شده است.

رنگ آبی:  به این معنی است که ترکیبات آن اثرات درمانی و دارویی دارد.

رنگ قرمز:  به این معنی است که در کنار مواد و ترکیبات شیمیایی از مقداری ترکیبات گیاهی و طبیعی هم استفاده شده است.

رنگ سیاه:  به این معنی است که ترکیبات موجود در خمیردندان صرفا شیمیایی است.

Tags:
۲s یادداشت ها
 1. حسین 2 ماه پیش

  ممنون خیلی خوب بود

  • نویسنده
   طراح سالم زیستی 3 هفته پیش

   ممنون

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟