راهنمای خرید شامپوی بی خطر

شامپوی بی خطر

شامپو از نگاهوب سایت تخصصی “سالم زیستی”

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخرید ” است.

( مجموعه ای از راهنمایی ها در مورد خرید محصولات سالم است)

راهنمای خرید شامپوی بی خطر

آیا برچسب مواد تشکیل دهنده شامپوی مورد نظرتان در فروشگاه را می خوانید یا فقط به این توجه می کنید که مخصوص موهای چرب و خشک و … است؟
یک توصیه مهم در خرید شامپو این است که به مواد تشکیل دهنده هر شامپو دقت کرده و اگر مواد زیر در ترکیباتشان بود آن ها شامپوی بی خطر نیستند پس آن ها را نخرید:

Sodium Lauryl Sulfate
Sodium laureth Sulfate

Ammonium Lauryl Sulfate

این مواد دترجنت هستند و در ساختمان وایتکس ، قرص ماشین ظرفشویی ، پاک کننده روغن و گریس موتورهای صنعتی!!! به کار میروند و نوع ضعیف تر آن ها به خاطر خاصیت کف کنندگی و تمیز کنندگیشان در فرمول خیلی شامپوها هم بکار رفته است .شاید دلیل اینکه زمانهای قدیم موهای پرپشتی داشتند حتی در سنین بالا، استفاده نکردن از شامپو و به تبع آن مواد سولفات دار بوده باشد.

چرا نباید شامپوی سولفات دار بزنیم؟

بدلیل اینکه این مواد سبوم طبیعی پوست رو از بین میبرند و پوست سر را دچار التهاب و خشکی و مو را دچار شکنندگی میکنند و  استفاده طولانی مدت از این شامپوها باعث ریزش مو و از بین رفتن ساختمان طبیعی مو میشود. همینطور این نوع شامپو باعث تحریک و قرمزی چشم ، گره خوردن زیاد مو و موخوره می شوند.

شاید باور نکنید که بسیاری از مارک های معروف شامپوهای خارجی نیز از این مواد استفاده می کنند و بعضی از آن ها البته شامپوی سولفات فری (بدون سولفات) هم با همان مارک تولید می کنند به هر حال پشت برچسب شامپوها را کامل بخوانید. حتی مارک های معروف تولید کننده شامپوی بچه داخلی و خارجی هم سولفاته هستند که به خصوص برای پوست سر بچه ها این خطرات بیشتر می شود.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟