راهنمای خرید عینک آفتابی سالم

عینک آفتابی سالم

عینک آفتابی از نگاهوب سایت تخصصی “سالم زیستی”

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخرید ” است.

( مجموعه ای از راهنمایی ها در مورد خرید محصولات سالم است)

راهنمای خرید عینک آفتابی سالم

داشتن یک عینک آفتابی فقط جنبه مدگرایی و ظاهری ندارد بلکه یک عینک خوب سپر بلای چشم ها و حتی پوست دور چشمان شماست. عینک آفتابی سالم بخرید.

پوست دور چشم ها و پشت پلک ها بسیار نازک تر از پوست قسمت های دیگر صورت است و اشعه خورشید کاملا باعث چروک شدن این ناحیه می شود. نور خورشید همچنین موجب ایجاد لکه های زرد روی سفیدی چشم می شود که می تواند منجر به ناخنک چشم شود و روی بینایی تاثیر گذارد. سوختگی قرنیه نیز از مشکلاتی است که هنگامی که بدون محافظت از چشم ها در معرض آفتاب شدید قرار می گیرد پدید می آید و مانند این است که شن و گردوغبار در چشم ها ریخته باشد . سوختگی قرنیه با درد بسیار شدید ممکن است حتی به کوری منجر شود و بسیاری از مشکلات ریز ودرشت دیگری که بر اثر برخورد اشعه مضر خورشید به چشم ها به وجود می آید.

 

برای خرید یک عینک آفتابی سالم و مناسب که سپر بلای چشمانتان باشد باید نکات زیر را رعایت کنید:

  • فریم عینک: هر چه فریم بزرگ تر باشد محافظت بیشتری از چشم ها ، پوست اطراف چشم و پلک ها می کند. چون اشعه ها معمولا از گوشه های عینک هم می توانند به چشم آسیب برسانند و فریم های بزرگ تر حالت محافظتی بیشتری دارد و از خشکی چشم نیز جلوگیری می کند.
  • شیشه عینک: عینک های مرغوب و استاندارد از شیشه های مخصوص با برش ها و قوس های دقیق ساخته شده اند ولی عینک های ارزان تر از پلاستیک های فشرده معمولی ساخته شده است. برای اطمینان از اینکه عینکتان شیشه ایست یا نه باید چشم هایتان را به چپ و راست تکان دهید اگر در گوشه های تصویری که از پشت عینک می بینید اعوجاج احساس کردید عینکتان از جنس شیشه است.
  • رنگ شیشه ها: هر عینک تیره تری الزاما بهتر نیست. انتخاب رنگ عینک سلیقه ایست و مهم استاندارد بودن جنس شیشه های عینک می باشد.
  • پولاریزه: پولاریزه بودن عینک به میزان محافظت از اشعه های UV ندارد ولی باعث می شود تا تصاویر را به صورت دقیق تر ببینید و این امر در هنگام رانندگی در آفتاب شدید بسیار کمک کننده است.
  • ماورای بنفش: در هنگام خرید عینک حتما باید به برچسب محافظتی ۹۹ تا ۱۰۰ درصدی در برابر اشعه UV روی عینک و یا جعبه آن وجود داشته باشد و فقط نوشتن عبارتی که نشان دهنده محافظت از اشعه ماورای بنفش باشد کافی نیست.

 

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟