راهنمای خرید کفش مناسب

کفش مناسب

کفش از نگاهوب سایت تخصصی “سالم زیستی”

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخرید ” است.

( مجموعه ای از راهنمایی ها در مورد خرید محصولات سالم است)

راهنمای خرید انواع کفش مناسب

فرم پاهای افراد مختلف بر اساس فرم انگشت ها متفاوت است و برای خرید کفش مناسب فقط به سایز پا نباید اکتفا کرد یعنی علاوه بر اینکه شماره کفش باید به سایز پای شما بخورد بلکه باید فرم کفش هم مطابق با فرم پا باشد.

برای خرید کفش مناسب پاهایتان باید به این موارد توجه کنید:

 • پاها در اثر کار و پیاده روی روزانه در ساعات پایانی روز متورم می شود بنابراین بهتر است که برای خرید کفش عصر به بعد مراجعه کنید تا بتوانید کفش راحت و مناسب پاهایتان را انتخاب کنید.
 • کفش را حتما با جوراب امتحان و انتخاب کنید.
 • کفش را قبل از خریداری حتما بپوشید و فقط به سایز پا و گفته های فروشنده ها اعتماد نکنید کفش را بپوشید و چند قدم راه بروید.
 • همیشه باید بین شصت پا و نوک کفش ۲ سانتی متر فاصله باشد نباید پنجه پا کاملا در کفش محبوس باشد.
 • کفش تنگ را به امید اینکه جا باز می کند خریداری نکنید.
 • سایز پاها با هنگام افزایش وزن ، افزایش سن و بارداری تغییر می کند.
 • در بعضی از افراد سایز پاها اندکی با هم متفاوت است بهتر است برای خرید کفش پای بزرگتر را ملاک قرار دهید.
 • آستر و پوشش درون کفش باید نرم و بدون پرز باشد.
 • جنس چرم بهترین رویه برای کفش است زیرا تنفس می کند .
 • عرض کفش به اندازه طول آن مهم است ولی اغلب نادیده گرفته می شود وقتی که کفش را به پا می کنید باید توجه کنید که شکل کفش تغییر نکند .
 • برای خرید کفش بچه گانه باید توجه داشت که بهترین جنس برای بچه ها چرم و بهترین مدل دست دوز جلو بسته و با کمی عاج است. همینطور بهتر است زیپ دار یا چسبی باشد وکمی بزرگتر و راحت باشد.
Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟