رمز گشایی از کد های برچسب روی میوه ها

کد

راهنمای کدهای روی برچسب میوه ها در وب سایت تخصصی “سالم زیستی”

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخرید ” سایت می باشد.

(سالم بخرید مجموعه ای از راهنمایی های مفید در مورد خرید محصولات به صورت سالم می باشد)

کد های روی برچسب میوه ها به چه معناست؟

همه ما دیده ایم که میوه های وارداتی و حتی انواع داخلی هرکدام به صورت جداگانه برچسب خورده اند که علاوه بر نام شرکت و بارکد ، کد های مخصوصی به صورت اعداد ۴ یا ۵ رقمی روی آن ها قرار گرفته اند. این کد ها به اختصار (PLU (Product look up نامیده می شود. حال ببینیم معنی این کد ها چیست؟

اگر اعداد ۴ رقمی با عدد ۳ یا ۴ شروع شده باشد :

به این معنی است که برای پرورش این میوه از کودهای شیمیایی استفاده شده است.

 

اگر اعداد ۵ رقمی با عدد ۸ شروع شود:

یعنی آن میوه از نظر ژنتیکی اصلاح شده است. از خرید میوه‌هایی که با این عدد شروع می‌شود جدا خودداری کنید.

 

اعداد ۵ رقمی که با عدد ۹ شروع می‌شوند :

یعنی میوه به شکل سنتی کاشته و برداشت شده است و در پرورش آن از کود و آفت‌کش استفاده نشده است. این نوع از میوه‌ها بهترین نوع برای انتخاب هستند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟