روغن های تراریخته در آشپزخانه شما هم هست

روغن های تراریخته

روغن های تراریخته از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

روغن های تراریخته در آشپزخانه شما هم هست.

کافی است سری به کابینت روغن در آشپزخانه تان بزنید و برچسب آن را بخوانید ، می بینید که شما هم به راحتی و هرروز از روغنی که ماده اولیه آن تراریخته است استفاده می کنید. اکثر روغن های داخلی با تبلیغات گسترده تلویزیونی روغن های تراریخته هستند و عبارت سویا (تغییر ژنتیک یافته) ، کلزا (تغییر ژنتیک یافته ) ، تخم کتان (تغییر ژنتیک یافته ) ، تخم پنبه (تغییر ژنتیک یافته) را می بینید.

این ها بخشی از مواد اصلاح شده ای است که مصرف می کنیم و برچسب دارند و قابل شناسایی هستند و اطلاعی از برخی محصولات دیگری که مصرف می کنیم نداریم.  بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا واردات بذرهای تراریخته را کاملا ممنوع کرده اند و یا حداقل قوانین بسیار سختی برای ورود آن ها به کشورشان در نظر گرفته اند.

آگاه باشیم و سلامت خود و نسل آینده مان را تا جایی که ممکن است حفظ کنیم . روغن های سالم را جایگزین روغن های معمول موجود در بازار کنیم. حتی اگر دیگر نتوانیم غذای سرخ کردنی بخوریم بسیار بهتر است که روغن های سرخ کردنی آلوده را بخوریم.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟