زن های قوی و باهوش

زن های قوی و باهوش

هوش زنان  از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

زن های قوی و باهوش

شواهد علمی بسیاری نشان می دهد مغز زن ها از بسیاری از جهات به مغز مردها برتری دارد . غده صنوبری (Pineal Gland) مغز زن ها که هورمون ملاتونین ترشح می کند از غده صنوبری مغز مردها بزرگ تر است.

در حالی که مغز مردها به طور کلی از مغز زن ها کمی بزرگ تر است. اما برخی از بخش های مغز زن ها ، متمایز و تکامل یافته تر از بخش های مشابه در مغز مردان است. یکی از این بخش ها مربوز، احساسات و عواطف و شناسایی آن ها در دیگران است. همچنین می توان به بخش مربوط به مهارت های کلامی و گفتاری را نام برد که در زن ها قوی تر و کامل تر است.

این تفاوت ها شاید حقیقت را ثابت می کنند که چرا زن ها در مقایسه با مردها دیرتر و کندتر پیر می شوند و عمر طولانی تری دارند.

برخی از آثار ادبی و هنری ثبت شده از آسیای قدیم به شکل های گوناگون به وجود این غده بسیار مهم در مغز که نیروی شگفت انگیزی به انسان می دهد صحبت کرده اند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟