اکسیر جوانی تان در دست خود شماست

اکسیر جوانی تان در دست خود شماست

اکسیر جوانی از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

اکسیر جوانی تان در دست خود شماست

ما اغلب فکر می کنیم پیری ، یکباره و یا یک شبه اتفاق می افتد و تصورمان این است که هر کسی خوشحال و خوشبخت سرگرم زندگی است تا این که ناگهان احساس بی حالی و بی رمقی می کند ، از پا می افتد ، نفسش بند می آید و در برابر چشم های آب مروارید آورده اش دنیا تار می شود و … اما با تغییر در سبک زندگی می توانیم سال های بیشتری از احساس جوانی و سرزندگی خود لذت ببریم.

وقتی پیر می شویم سیستم ها ، بافت ها و اندام هایمان مستهلک و نابود می شوند و بدنمان در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر می شود. اگر سرعت فرایند پیری را کاهش دهیم و به موازات ان از بروز انواع بیماری ها پیشگیری کنیم کیفیت زندگی و طول عمرمان را افزایش خواهیم داد. اکسیر جوانی تان در دست خود شماست. 

 

توصیه های زیر کمک می کند روند پیری تان را کند و کندتر کنید:

مغزتان را سالم نگه دارید تا جوان بمانید.

قلبتان را دوست داشته باشید

سیستم عصبی بدنتان را تقویت کنید.

سیستم ایمنی بدنتان را بیمه کنید.

نفس راحت و عمیق بکشید.

*  مراقب هورمون های بدنتان باشید.

*  راحت و خوب بخوابید.

چشم هایتان را روی چشم بگذارید.

*  فقط پوست و استخوان نباشید.

*  مواظب گوش هایتان باشید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟