سردرد در مسافرت

سردرد در مسافرت

سردرد از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

 

چرا سردرد در مسافرت؟

گزارش های بسیاری از سردرد مسافران در هنگام پرواز وجود دارد همین طور عده ای نیز در هنگام مسافرت با ماشین دچار سردرد می شوند. که برخی از این سردرد ها از نوع حملات میگرنی هستند. یکی از علل شایع این سردرد ها لرزش یا تحرک است.  در هواپیما قسمت های مربوط به بال هواپیما کمترین لرزش را دارد. همین طور در اتومبیل صندلی جلو و کنار راننده و در قایق قسمت میانی آن کم تحرک ترین بخش ها هستند که افراد مبتلا به میگرن می توانند با خیال راحت از آنجا استفاده کنند. پزشکان برای جلوگیری از تشدید سردرد به این دسته از افراد توصیه می کنند در هنگام سفر چشم خود را ببندند زیرا برخی از دلایل سردرد در مسافرت دریافت فرکانس های بصری رسیده از چشم و ایجاد عکس العمل سرگیجه در گوش ایجاد می شود.

حملات میگرنی با برهم خوردن زمان خواب، خستگی و گرسنگی بروز می کنند. هنگام سفر بعضی از عوامل نظیر خستگی از کنترل بیمار خارج است ولی با داشتن برنامه غذایی و خواب منظم می توان از بروز حملات میگرنی پیشگیری کرد. به هر حال افرادی با سابقه میگرن باید داروهای خود را همواره همراه داشته باشند.

معمولا حمله های میگرنی با مصرف به موقع داروها کنترل می شوند و نیازی به مراجعه به پزشک نیست اما اگر به هر دلیل حین سفر نتوانستید آن را کنترل کنید از اورژانس کمک بگیرید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟