سلامت دریچه های قلب را جدی بگیرید

سلامت دریچه های قلب

دریچه قلب از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

سلامت دریچه های قلب را جدی بگیرید

از سلامت دریچه های قلب خود مطمئن شوید. وقتی از سلامت قلب و عروق صحبت به میان می آید نگرانی هایی از قبیل لخته شدن خون در رگ ها ، اسداد شریان ها و تنگ شدن آن ها مطرح می شود. این در حالی است که دریچه های قلب که مانند باجه های عوارضی اتوبان ها ، عبور و مرور خودروها را کنترل می کنند ، نقش بسیار مهمی در بروز و یا کنترل بیماری های خاص دارند.

حدود سی درصد از جمعیت جهان قبل از ۸۵ سالگی به یکی از بیماری های مربوط به دریچه های قلب مبتلا می شوند. تنها دلیل ابتلا به بیماری های قلبی ، استهلاک و فرسایش دریچه های آن است که سال های طولانی بی وقفه کار کرده اند. وقتی به دریچه قلب فشار وارد می شود رسوب کلسیم روی آن ها می نشیند و شبیه دری می شود که لولاهای آن زنگ زده و جیرجیر می کنند و به آسانی باز و بسته نمی شود. در چنین وضعیتی ورود و خروج خون به قلب دچار مشکل می شود.

می توان به سادگی تفاوت میان دریچه های سالم و ناسالم را از گوش دادن به ضربان قلب متوجه شد. دریچه های سالم صدایی شبیه به ” دراب-دراب” تولید می کنند در حالی که صدای دریچه های رسوب گرفته شبیه به (دراب-وووش) است. البته تشخیص قطعی با اکو و کاردیوگرافی است.

داروهای استاتین دار می توانند روند فرسایش و از کارافتادگی دریچه ها را به تاخیر اندازد و با جراحی می توان این دریچه های اسقاطی و زنگ زده را تعمیر و یا تعویض کرد.

البته روش هایی در دست آزمایش است که بدون باز کردن قفسه سینه بتوان دریچه های ناسالم قلب را ترمیم نمود.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟