سیستم شنوایی و محافظت از آن

سیستم شنوایی

شنوایی از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

سیستم شنوایی و محافظت از آن

سیستم شنوایی علاوه بر شنیدن صداها موجب تعادل انسان در راه رفتن ، ایستادن و نشستن می شود. اندام حلزونی گوش وظیفه این تعادل را به عهده دارد. گوش سه بخش اصلی دارد:
۱-گوش خارجی که شامل لاله گوش و مجرای آن است.
۲-گوش میانی که از پرده صماخ و استخوان های سندانی ، رکابی و چکشی تشکیل شده است.
۳-گوش داخلی که از استخوان های حلزونی و مایع درون آن و سلسله اعصاب مربوط به گوش تشکیل شده است.

هر قسمت از گوش وظیفه خاصی دارد. لاله گوش به صورت آنت طراحی شده است و برجستگی و فرو رفتگی های آن برای هدایت اصوات به داخل گوش است. نرمه گوش نیز برای خنثی نمودن فرکانس های زاید صوتی و همچنین ملایم نمودن اصوات در هدایت آن به مجرای گوش طراحی شده است. گوش میانی برای تقویت و وضوح صدا به کار می رود و موجب جلوگیری از صدمات وارده به سیستم عصبی گوش می شود.

 

محافظت از گوش ها

نباید خود را در معرض صداهای زیاد قرار دهیم. حداکثر صدای مناسب برای گوش ۸۰ دسی بل است . برای تمییز کردن گوش از اجسام نوک تیز استفاده نکنیم. غذاهایی که ایجاد یبوست می کنند برای گوش مضر هستند.  مانند استفاده زیاد از چای و ماست زیرا خون را غلیظ می کنند. مصرف روزانه ۶ لیوان آب باعث رقیق شدن خون می شود و در سلامت گوش موثر است.  برای بهداشت بهتر گوش قبل از حمام یک قطره روغن بادام روغن تلخ در گوش بریزید و یک ساعت بعد با دستمال گوش را پاک کنید این کار آلودگی های موجود در گوش را تمییز می کند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟