شربت افرا جایگزین شکر سفید

شربت افرا

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هایی است برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

شربت افرا جایگزین شکر تصفیه شده

شربت افرا معمولا از آوندهای چوبی درخت افرا قرمز، افرا سیاه ، افرا سفید و یا سایر گونه های افرا تهیه می شود. درخت افرا که بومی منطقه آمریکای شمالی است قبل از شروع زمستان سرد آن منطقه در خود نشاسته ذخیره می کند و این نشاسته با شروع فصل سرد و نزدیک شدن به بهار کم کم تبدیل به شکر و سپس شربت می شود.

با ایجاد برش هایی در تنه درخت شیره را خارج کرده و بعد از حرارت دادن و تبخیر آب اضافی موجود در شیره شربت غلیظ افرا بدست می آید. شربت افرا یک منبع غنی از منگنز است، و شامل کلسیم، پتاسیم و روی نیز می باشد و آنتی اکسیدان های موجود در این شیرین کننده طبیعی کمک می کند به خنثی کردن رادیکال های آزاد و کاهش آسیب اکسیداتیو کمک می کند.. شربت افرا به لحاظ رنگ و خواص به درجه A , B تقسیم بندی شده. درجه B شربت افرا که از لحاظ رنگی تیره تر است حاوی آنتی اکسیدان بیشتری است.

میزان کالری :

کالری شربت افرا :۱ قاشق غذا خوری ۵۲ کالری

 نحوه جایگزینی شربت افرا با شکر تصفیه شده در دستورات غذایی:

یک فنجان شکر دانه ریز= دوسوم فنجان شربت افرا (هر فنجان تقریبا ۱۲۸ گرم است)

توجه : در هنگام استفاده از شربت افرا به جای شکر باید به اندازه یک چهارم فنجان از مایعات دستور (شیر-آب-آبمیوه و …) کم شود

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟