شکرک زدن عسل نشان دهنده عسل شکری است؟

شکرک زدن عسل

شکرک زدن عسل  از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

شکرک زدن عسل نشان دهنده عسل شکری است؟

شکرک زدن عسل :

عسل طبیعی و خالص باید شکرک بزند و این به معنای این نیست که عسل تقلبی است و یا اینکه حتما به جای شهد گل از شکر استفاده شده است بلکه عامل شکرک زدن عسل آنزیم دیاستاز و گلوکز بالای موجود در عسل می باشد. اجسام خارجی از قبیل ذرات موم ، گرده گل و یا حتی گرد و غباری که از خارج وارد عسل می شوند به عنوان هسته تبلور عمل کرده و دیاستاز موجود در عسل این اجسام خارجی را به خود جذب کرده و ته نشین و کدر می شود. اما چون باور عام عسل شکرک زده را عسل طبیعی نمی داند ، تولید کنندگان عسل خام را پس از صاف کردن به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۶۰ درجه حرارت می دهند یا به عبارتی پاستوریزه می کنند تا عسل شفاف و روان به دست آید.

عسل شکری چیست؟

نوعی عسل وجود دارد که به آن عسل شکری می گویند و در آن به جای اینکه شهد گل را در اختیار زنبور قرار بدهند تا تولید عسل کند شکر را در اختیارش قرار می دهند با این روش عسل ارزان تری بدست می آید که طبعا عطر و بوی عسل تهیه شده از گل را ندارد. وزن مخصوص آن از عسل کمتر است. درصد ساکارز بالاتری از عسل دارد و به دلیل اشباع شکر شکرک می زند و بلورهای شکرک آن درشت تر از شکرک عسل طبیعی است. لازم به ذکر است که با اتکا به وضع ظاهری عسل کمتر می توان به مرغوبیت آن پی برد و فقط روش های آزمایشگاهی روش مناسبی برای تعیین درصد خلوص عسل می باشد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟