شیره پرفروکتوز ذرت را می شناسید؟

شیره پروفروکتوز ذرت

شیره پرفروکتوز ذرت از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

از محصولات غذایی حاوی شیره پرفروکتوز ذرت پرهیز کنید.

شیره ذرت پرفروکتوز (HFCS) نه تنها بسیار بدتر از قند است بلکه مثل بیشتر مواد نا آشنای دیگر در محصولات غذایی بسته بندی شده ، شاخص قابل اعتمادی برای این موضوع است که ان محصول غذایی حسابی فرآوری شده است.

شربت ذرت با فروکتوز بالا در اکثر اوقات از ذرت اصلاح شده ژنتیکی ساخته شده است. ذرت برای اولین بار برای تولید نشاسته ذرت آسیاب می شود. و سپس نشاسته ذرت پردازش شده برای تولید شربت ذرت استفاده می شود. شربت ذرت از قند تشکیل شده است. همچنین شیرین تر و در طعم و مزه به قند ساکارز بیشتر شبیه است گاهی گلوکز با استفاده از آنزیم به فروکتوز تبدیل می شود.
چندین نوع مختلف از شربت ذرت با فروکتوز بالا با نسبت های مختلف از فروکتوز در دسترس هستند به عنوان مثال فرم متمرکز شامل ۹۰٪ فروکتوز و به نام HFCS 90 است.شایع ترین نوع مورد استفاده HFCS 55 شامل که (۵۵ ٪ فروکتوز، ۴۲٪ گلوکز ) است.HFCS 55 بسیار شبیه به ساکارز ( قند معمولی ) است که ۵۰٪ فروکتوز و ۵۰٪ گلوکز است.

باید بدانید که شیره پرفروکتوز ذرت را به صدها ماده غذایی که به طور سنتی شیرین نبوده اند اضافه می کنند مثل نان ها و انواع هله هوله ها . اگر از مصرف مواد غذایی که حاوی پرفروکتوز هستند پرهیز کنید در واقع قند مصرفی خود را کاهش داده اید. صنایع غذایی ادعا می کنند که این موادغذایی تا حدودی سالم ترند اما چنین نیست و قند، قند است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟