عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

عدم تحمل لاکتوز چیست ؟ با این محدودیت چه باید کرد؟

لاکتوز در روده و به صورت طبیعی توسط آنزیم لاکتاز شکسته و به گلوکز و گالاکتوز تبدیل می شود . سپس این قند ها به سهولت از دیواره روده به درون خون جذب می شوند. اگر این آنزیم وجود نداشته باشد و یا مقدار آن کم باشد، لاکتوز جذب نشده تخمیر می شود و علایم دردناک و آزاردهنده ای از قبیل نفخ ، کرامپ ، اسهال و استفراغ ایجاد می کند.

هیچ درمانی نمی تواند توانایی بدن را در تولید لاکتاز بهبود بخشد اما این علایم را به راحتی می توان از طریق رژیم غذایی کنترل کرد. عدم تحمل لاکتوز قابل کنترل است.

 

محدودیت یا اجتناب از لاکتوز

بعضی از بیماران می توانند صرفا با کاهش مقدار مصرف غذاهای حاوی لاکتوز از قبیل شیر و ماست ، پنیر ، خامه و کره کمی بهبود یابند زیرا آن ها می توانند مقدار کمی لاکتوز را بدون بروز علایم تحمل کنند. با این حال برخی از افراد حتی با مقادیر بسیار اندک و ناچیز لاکتوز هم دچار علایم می شوند برای این افراد آنزیم های لاکتاز موجود هستند که به این افراد در هضم غذاهای حاوی لاکتوز کمک می کنند.

بهتر است افرادی که دچار عدم تحمل لاکتوز هستند باید شیر سویا را امتحان کنند . شیر سویا به صورت طبیعی فاقد لاکتوز است .  برای اطمینان از دریافت کلسیم کافی باید هر روز مقداری لبنیات بدون لاکتوز را مصرف کرد.

غذاهای حاوی کلسیم عبارتند از ماهی آزاد ، اسفناج و سبزیجات دارای برگ های سبز

 

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟