عسل ارزشمند را روی چشمتان بگذارید!

عسل ارزشمند

عسل  از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

عسل ارزشمند را روی چشمتان بگذارید!

عسل را می توان ارزشمند ترین ماده غذایی نامید در احادیث پیامبر و امامان نیز بسیار از خواص عسل گفته شده است. یکی از مهم ترین ویژگی های عسل ارزشمند این است که هیچ گاه فاسد نمی شود و عسل هایی را از قبر فراعنه مصر پیدا کرده اند که پس از چندین هزار سال هنوز خراب نشده بودند و این خاصیت به این علت است که زنبور عسل به آن یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی می افزاید که قابلیت از بین بردن میکروب ها و هر نوع قارچی را دارد بنابر این از فساد توسط انواع مخمر و کپک در امان است.

ملکه زنبور عسل که در هر ۲۴ ساعت می تواند ۲۰۰۰ تخم بگذارد از نوعی عسل به نام عسل شاه انگبین استفاده می کند که اکسیر طول عمر نامیده می شود طول عمر ملکه بین ۳ تا ۵ سال است و در مقایسه با زنبورهای کارگر که ۶ تا ۸ هفته عمر می کنند حدود ۵۰ برابر عمر می کند.

همچنین موم زنبور عسل به دلیل غیر فعال بودن با هر نوع دارویی به راحتی مخلوط می شود و مانند خود عسل هیچ نوع عارضه ای ندارد و در صنعت داروسازی از آن بسیار استفاده می شود.

عسل های خام که پاستوریزه نشده و تصفیه نشده است دارای بالاترین خواص می باشد  و بهترین انتخاب است. اگر مجبور به خرید عسل های بسته بندی شده هستید گزینه “۱۰۰ درصد طبیعی” را انتخاب کنید. عسل های طبیعی معمولا نیمه شفاف هستند . عسل در محدوده رنگ های متفاوتی از جمله سفید ، کهربایی ، قرمز، قهوه ای و تقریبا سیاه یافت می شود و طعم آن بستگی به گلی دارد که از آن تهیه می شود. هر چه عسل پر رنگ تر باشد طعم آن تند و تیزتر است.  بهترین روش نگهداری عسل این است که آن را در ظروف در بسته و در جای خشک و خنک نگهداری کرد. نگهداری عسل در سرما باعث غلیظ و سفت شدن آن و نگهداری آن در گرما باعث تیره تر شدن و از دست دادن طعم اولیه آن می شود.

عسل دارای ویتامین های A,D,K,C,B1,B2 می باشد. و برای هر نوع درد و بیماری که فکرش را بکنید موثر است. علاوه بر آن تاثیر فوق العاده ای روی پوست و مو و زیبایی آن دارد.

در مورد شکرک زدن عسل بخوانید.

در مورد انواع عسل و خواص آن ها بخوانید.

در مورد عسل دوست صمیمی پوست و مو بخوانید.

در مورد عسل جایگزین شکر تصفیه شده بخوانید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟