عملکرد کبد شما درست است؟

عملکرد کبد

عملکرد کبد از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

آیا کبد شما به درستی کار می کند؟

کبد عضوی حیاتی است که از مهم ترین نقش های آن می توان به سم زدایی خون ، ذخیره قند جهت تولید انرژی، تولید پروتئین برای اعمال حیاتی بدن و تولید صفرا برای کمک به هضم غذا اشاره کرد. فکر کنید که اگر یکی از این نقش ها مختل شود چه اتفاقی برای بدنمان می افتد. نشانه های زیر کمک می کند تا عملکرد کبد خود را ارزیابی کنید.

 

حبس شدن مایعات

یک کبد ناسالم شروع به حبس مایعات در بافت های بدن می کند. شکم بر آمده از علایم کبد بیمار است البته گاهی این تورم ها در دست ها و پاها نیز مشاهده می شود. پس اگر احساس تورم در بدنتان می کنید بهتر است عملکرد کبد شما توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

کبود شدن بی دلیل قسمت های مختلف بدن

کبودی های بی سبب و لخته شدن خون در نواحی که به آن ها ضربه ای وارد نشده می تواند نشانه ای از کبد بیمار باشد البته ممکن است علایم دیگری هم داشته باشد که باید پیگیری شود. عملکرد کبد خود را چک کنید.

خستگی بی علت

یک کبد ناسالم نمی تواند خون را به خوبی تصفیه کند و خون مسموم در کل بدن جریان پیدا می کند و در مفاصل جمع می شود و باعث خستگی جسمی می شود که با خواب و استراحت از بین نمی رود. عملکرد کبد مهم تر از چیزی است که فکرش را می کردیم.

بوی بد دهان ، بدن و پاها

کبد ناسالم باعث اختلالات گوارشی می شود ، مواد زاید به خوبی دفع نمی شوند و باعث بوی بد دهان ، بوی بد تعریق بدن و پاها می شود.

وزن بالای بدون علت

اگر تغذیه و فعالیت بدنی کافی دارید ولی وزن تان رو به افزایش است و یا وزن بالایتان ثابت مانده است. ممکن است که مشکل کبدی داشته باشید زیرا سموم در سلول های چربی انباشته شده و مانع آب شدن آن ها می شود.

مشکلات پوستی

مانند این ضرب المثل که رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون. یکی از نشانه های اصلی کبد ناسالم این است که رنگ پوست به زردی متمایل است همچنین اگزما ، آلرژی، کهیر و … از نشانه های کبد ناسالم است. زیرا فیلتر بدن به درستی کار نمی کند و سموم به پوست منتقل شده است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟