فقط با کاهش وزن 5 درصدی کمک بزرگی به سلامتتان می کنید.

کاهش وزن

کاهش وزن از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

فقط با کاهش وزن ۵ درصدی کمک بزرگی به سلامتتان می کنید.

گاهی با برداشتن یک قدم کوچک می توان کمک بزرگی به سلامتی کرد. شاید باور نکنید که کاهش وزن فقط به مقدار ۵ درصد  می تواند اینقدر به سلامتی شما کمک کند:

 

فشاری که روی مفاصل بدن شما هست کم می شود.

۵ کیلو اضافه وزن شما تقریبا به اندازه ۲۰ کیلو روی مفاصلتان فشار وارد می کند. همچنین چربی اضافه ناشی از اضافه وزن سبب التهاب مفاصل می‌شود. از دست دادن وزن حتی به میزان کم، سبب کاهش آسیب به مفاصل می‌شود. مقابله با اضافه‌وزن، احتمال ابتلا به آرتروز در آینده را نیز کاهش می‌دهد.

 

کاهش وزن شما را از دیابت نوع ۲ دور می کند.

اگر احتمال ابتلا به دیابت در شما وجود دارد شما دو راه پیش رو دارید. وزنتان را کم کنید و ورزش کنید که آن هم سبب کاهش وزن می شود. البته این ورزش باید به صورت مرتب ۵ بار در هفته و هر دفعه به مدت ۳۰ دقیقه باشد تا جواب دهد. حتی اگر دیابت هم داشته باشید کاهش فقط ۵ درصد از وزن باعث می شود که داروی کمتری مصرف کنید و قند خون شما بهتر تحت کنترل باشد.

 

کاهش وزن مساوی است با افزایش کلسترول خوب

می دانید که دو نوع کلسترول خوب و کلسترول بد داریم. کلسترول بد یا همان LDL را با تغذیه صحیح و دارو پایین آورد ولی افزایش کلسترول خوب مشکل تر است. کاهش وزن و ورزش کردن باعث می شود تا بتوانید HDL  را بالا ببرید تا آن هم به شما برای پاکسازی کلسترول بد کمک کند.

 

فشار خونتان کاهش می یابد

وقتی اضافه وزن دارید به دیواره رگ هایتان فشار می آید و آن ها را تنگ می کند در نتیجه فشار داخل رگ ها زیاد می شود و قلب سخت کار می کند وقتی وزنتان پایین بیاید این فشار کم می شود.

 

روحیه و کیفیت خوابتان با کاهش وزن بهتر می شود.

تصور بهتر از فرم بدن و وزن باعث بالا رفتن روحیه می شود و همچنین عملکرد بهتر بدن که ناشی از کاهش وزن است کیفیت خواب شما را بالا می برد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟