فواید کربوهیدرات ها را می دانید؟

فواید کربوهیدرات ها

کربوهیدرات  از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

فواید کربوهیدرات ها را می دانید؟

قسمت اعظم غذایی که می خوریم باید کربوهیدرات باشد . آن ها در واقع سوخت بدن هستند و آسان ترین منبع انرژی قابل استفاده برای بدن می باشند. با فواید کربوهیدرات ها آشنا شوید.

دو نوع کربوهیدرات وجود دارد. کربوهیدرات های ساده مانند میوه ها و کربوهیدرات های پیچیده مانند سبزیجات ، حبوبات ، پاستا و …

کربوهیدرات ها خواص بسیاری برای بدن دارند که آن ها را گزینه برتر برای تغذیه دانسته اند.  گوارش آن ها آسان تر از چربی ها و پروتئین هاست در نتیجه فشار کمتری بر بدن وارد می کند. از آنجا که قند موجود در آن ها به صورت آهسته آزاد می شود بنابر این یک منبع انرژی قوی برای شما می باشد.

همچنین کربوهیدرات ها همچنین باعث می شوند تا مغز سرتونین تولید کند . سرتونین یک ماده شیمیایی منسوب به حالت آرامش و شادی است.

بهترین کربوهیدرات ها انواع تصفیه نشده آن ها می باشد که همراه سبوس هستند و سرشار از فیبر. اکثر غذاهای آماده و کیک ها وشیرینی های کارخانه ای از کربوهیدرات های تصفیه شده و بدون سبوس تهیه شده اند که مصرف همیشگی آن ها برای سلامتی مفید نیست.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟