به قلب تان کمک کنید

بیماری قلبی

کمک به قلب از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

به قلبتان کمک کنید.

 

قلب شما روزانه حدود ۲۰۰۰ گالون خون به سراسر بدن تان می فرستد. اما اکثر آدم ها قدر این کار سنگین قلب خود را نمی دانند. متاسفانه گاهی یک مشکل حاد قلبی سبب آگاهی افراد از این موضوع می شود که در آن زمان ، دیگر فرد به بیماری قلبی مبتلاست.

بیماری قلبی دلیل اصلی مرگ و میر در مردان و زنان است. به همین دلیل کاهش خطر ابتلا به این بیماری باید برای هر دو جنس یک اولویت باشد.

غذاهای مقوی می توانند با حفاظت از بدن در برابر کلسترول ( ماده ای شبیه چربی که به تولید غشاهای سلولی و هورمون ها کمک می کند) و تری گلیسیرید ها (نوعی چربی که بخشی از کلسترول را می سازد)  که هر دو مواردی خطر زا در ایجاد بیماری های قلبی و عروقی هستند ، به سلامت افراد کمک کنند.

مواد غذایی ناجی قلب:

 

یک سری از ابرغذاها هستند که که ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان را بدون جذب کالری اضافه به بدنتان می رساند. کالری بیش از حد سبب بالا رفتن مقادیر تری گلیسیریدها و در نتیجه افزایش خطر بروز بیماری قلبی می شود.

بعضی از ابرغذاها مانند سبزی ها و میوه های رنگارنگ حاوی مواد ضد بیماری تحت عنوان فلانوییدها هستند. این مواد می توانند التهاب شرایین را کاهش دهند ، فشارخون و میزان کلسترول خون را پایین می آورند و فعالیت آنتی اکسیدانی را افزایش دهند.

ماهی ، آجیل و تخمه حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده دارای چند پیوند مضاعف هستن که میزان کلسترول را کنترل می کنند. روغن ماهی حاوی اسید چرب امگا ۳ دارای خواص ویژه ای است زیرا می تواند به تنظیم ضربان قلب و فشارخون نیز کمک کند.

میوه ها و سبزیجات و جو همگی حاوی فیبر خوراکی هستند که کاهنده کلسترول است و سبب احساس سیری و مانع پرخوری می شود . پرخوری یکی از عوامل خطر آفرین در بروز بیماری های قلبی است.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟