سوخت سلول های سرطانی قند و شکر است.

سوخت سلول های سرطانی

قند و شکر از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

قند و شکر سوخت سلول های سرطانی است.

سرطان تقسیم و تکثیر غیر عادی سلول هاست. علت دقیق این پدیده هنوز ناشناخته است اما عوامل ژنتیک ، عوامل بیرونی و محیطی و مواد سرطان زا تا کنون به عنوان علل شیوع آن نام برده شده اند.
مطالعات نشان می دهند که مصرف قند و شکر سوخت لازم برای تکثیر را تامین می کند و مصرف این مواد در طول دوره درمان ممنوع است زیرا اثربخشی دارو ها را کم می کند.
سلول های سرطانی دارای ۹۴ گیرنده قند هستند و این در حالی است که سلول سالم فقط ۴ گیرنده قندی دارد. یعنی سلول های سرطانی قندهای بیشتری را جذب کرده و بزرگتر می شوند. می توان گفت که قند و شکر سوخت سلول های سرطانی هستند.

در سال ۱۹۲۰ برنده جایزه نوبل دکتر Otto Warburg این تئوری که قند و شکر موجب رشد و پیشرفت سلول های سرطانی می شوند را مطرح کرد.او معتقد بود که تجزیه قند و شکر در بدن باعث تولید مواد شیمیایی مختلفی می شود که موجب رشد سلول های سرطانی می شود.این تئوری تا به امروز پابر جاست و به لطف تحقیقات گسترده ما، امروزه می دانیم که بدون شک شکر یکی از اصلی ترین علل رشد سلول های سرطانی است.محققان دانشگاه استنفورد با حذف قند سطحی سلول های سرطانی موفق به افزایش توان دفاعی سیستم ایمنی و کارایی داروها شدند.
توصیه اکید این است که قند، شکر سفید ، شکر قهوه ای و کلیه شیرین کننده های مصنوعی را از برنامه غذایی تان کاملا حذف کنید و به جای آن ها شیرین کننده های طبیعی مانند عسل ، استویا ، شربت افرا و … را جایگزین نمایید.

مطالب بیشتر در مورد انتخاب هوشمندانه شیرین کننده ها را مطالعه فرمایید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟