لک های پوستی را بهتر بشناسیم

لکه های پوستی

لک ها از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

لک های پوستی را بهتر بشناسیم

لکه های پوستی یا هایپرپیگمنتاسیون چیست؟ علت ایجاد لکه روی پوست افزایش میزان ملانین پوست است. سه نوع لکه وجود دارد:

نوع اول: ملاسما

 

ملاسما که شایع ترین نوع لکه است بر اثر مواجهه زیاد و برای سالیان متمادی با آفتاب به وجود می آید. این لکه ها طوسی یا قهوه ای هستند و به صورت نقطه ای با محیط نامتقارن هستند. بیشتر روی گونه ها ، پیشانی و بینی به وجود می آید.

نوع دوم: کلواسما

 

تفاوت این لکه ها با لکه های نوع اول در این است که بر اثر حاملگی و تغییرات هورمونی به وجود می آید و اگر به خاطر حاملگی به وجود بیاید بعد از وضع حمل از بین می روند در صورتی که قرص هورمونی مصرف نشود.

نوع سوم: لک پیری یا لک کبدی

این نوع از لکه ها با بالارفتن سن و معمولا در پشت دست ها به وجود می آیند و در افراد بالای پنجاه سال شایع هستند.

ساده ترین روش پیشگیری از کک و مک ها استفاده مناسب و مرتب از ضد آفتاب است. و برای درمان لکه های پایدار ایجاد شده حتما باید به متخصص پوست مراجعه کرد و با توجه به نوع لکه ها و پیشروی ان ها در پوست درمان مناسب را اتخاذ کرد. درمان های خودسرانه نه تنها تاثیری در روند درمان ندارند بلکه ممکن است باعث مشکلات جدیدی نیز بشوند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟