متبل ، پیش غذای عربی سالم بپزید

متبل

متبل سالم از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” پیشنهاد های سالم ” سایت می باشد.

(در ” پیشنهاد های سالم” شما با خوشمزه های سالم آشنا می شوید.)

متبل ، پیش غذای عربی سالم بپزید.

اساس تهیه متبل، بادمجان کبابی است. متبل را می توان به عنوان پیش غذا و یا در کنار غذاهای گوشتی و یا به عنوان یک غذای سبک همراه با نان سرو کرد.

 مواد لازم و طرز تهیه متبل سالم:

بادمجان بزرگ ۲ عدد
آبلیمو ربع لیوان
ارده ربع لیوان
سرکه سفید ۱ ق غ
سیر ۳ حبه
نمک
روغن زیتون به مقدار لازم

ابتدا بادمجان را کبابی کرده و پوست آن را جدا کرده و داخل دستگاه مخلوط کن (بلندر) می ریزیم سپس آبلیمو ، ارده، سرکه سفید ،سیر و نمک را در داخل دستگاه ریخته و مخلوط می کنیم. در هنگام سرو مواد را در ظرف مورد نظر کشیده و با قاشق نقشی روی آن ایجاد کرده و روغن زیتون را روی مواد می ریزیم. نوش جان

منبع: cheftayebe

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟