محافظت از خود در برابر سرطان

محافظت از خود در برابر سرطان

سرطان از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

محافظت از خود در برابر سرطان

سرطان پس از بیماری قلبی ، مهم ترین عامل مرگ و میر در دنیاست. اگرچه بسیاری از افراد بر این باورند که در حال حاضر سرطان نوعی بیماری تقریبا غیر قابل کنترل می باشد اما شواهد حاکی از این نیست.  امروزه به قضیه محافظت از خود در برابر سرطان ها با استفاده از مواد غذایی فکر می شود .برخی از ابرغذاها می توانند به پیشگیری از سرطان کمک کنند و سبب بهبود وضع بیماران سرطانی شوند.

قاعده کلی این است که باید به دنبال غذاهایی باشید که بیشترین مقدار فیبر ، آنتی اکسیدان ها و فیتوکمیکال ها را در خود ذخیره کرده اند. برای مثال:

بنا به گفته انجمن سرطان آمریکا ، لایکوپین، فیتوکمیکالی که در گوجه فرنگی یافت می شود می تواند خطر بروز پروستات و دیگر سرطان ها را کاهش دهد.

انواع توت و تمشک دارای فیتوکمیکال هایی هستند که مبارزه با پیشرفت سرطان در بدن کمک می کنند. این فیتو کمیکال ها  واکنش آنتی اکسیدان ها را بر می انگیزند که آسیب وارده بر سلول ها را خنثی می کنند.

بروکلی دارای ماده شیمیایی است که ثابت شده می تواند سرعت پیشروی سلول های سرطانی را خصوصا در سرطان های حساس به هورمون مانند سرطان سینه و تخمدان کاهش دهد.

همچنین چندین مطالعه از این فرضیه حمایت می کند که سیر و عصاره ان می تواند خطر سرطان را کاهش دهد. علاوه بر این ها تا می توانید فیبر مصرف کنید. فیبر کار دستگاه گوارش را تنظیم کرده و التهاب روده را کاهش می دهد و خطر بروز سرطان های مربوط به دستگاه گوارش را کم می کند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟