مرغ سالم را چگونه تشخیص دهیم

مرغ سالم

مرغ سالم از نگاهوب سایت تخصصی “سالم زیستی”

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخرید ” است.

( مجموعه ای از راهنمایی ها در مورد خرید محصولات سالم است)

مرغ سالم را چگونه تشخیص دهیم.

مرغ یکی از پروتئین های پر مصرف در سفره خانواده های ایرانی است. راه های تشخیص مرغ سالم را بدانید تا با اطمینان بیشتر آن را مصرف کنید:

  • مرغ را از مراکز سالم و بهداشتی که می دانید ذبح سالمی دارند خریداری کنید.
  • مرغ های بسته بندی شده که نام و نشان و تاریخ داشته باشند مسلما بهتر از مرغ های بدون بسته بندی هستند.
  • زمان خرید نباید بیشتر از ۷۲ ساعت از زمان ذبح فاصله داشته باشد.
  • در مورد مرغ هایی که قیمت معمول بازار را دارند بسیار بعید به نظر می رسد که هورمونی باشند زیرا تهیه هورمون رشد برای مرغداری ها بسیار گران تمام می شود و صرفه اقتصادی ندارد. مرغ ها معمولا مورد تزریق آنتی بیوتیک قرار می گیرند و می دانید که اگر آنتی بیوتیک به طور مداوم وارد بدن انسان شود فرد مقاومت پیدا می کند و میکروب های بدن فعال می شوند. وزن مرغ با میزان آنتی بیوتیک دریافتی رابطه مستقیم دارد پس مرغ های کوچک تر را انتخاب کنید. بهترین وزن حدود ۱۸۰۰ گرم می باشد. البته قاعدتا در مورد مرغ هایی که آنتی بیوتیک دریافت می کنند باید دامپزشک کارشناس تایید نماید که از زمان تزریق آنتی بیوتیک تا زمان کشتار دوره منع مصرف استاندارد سپری شده باشد.
  • در ایران در حال حاضر مرغ سبز فاقد آنتی بیوتیک است و این امر توسط کارشناسان در سه مرحله باید تایید گردد. این مرغ ارگانیک نیست ولی بدون آنتی بیوتیک است.
  • خوراکی که مرغ مصرف کرده از نظر تعادل میان چربی و پروتئین موجود در آن بر طعم و بوی مرغ تاثیر گذار است.
  • مرغ جوان تر گوشت لطیف دارد و رنگ آن زرد کهربایی است. نباید تصور کرد مرغ های سفید تر بهتر هستند این تصور متقلبان را برآن داشته که برای عرضه مرغ های سفید تر آن ها را در آب همراه با درصد بالای کلر قرار دهند.
  • بوی محوطه شکمی و زیر بال ها نشان تازگی مرغ است و نباید بوی گندیدگی شوند.
Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟