مواد غذایی فاسد شدنی بخورید

مواد غذایی فاسد شدنی

غذاهای فاسد شدنی از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

مواد غذایی را بخورید که بالاخره خراب می شوند.

محصولاتی را بخورید که بالاخره خراب می شوند. خوردن مواد غذایی فاسد شدنی برایتان بهتر است. منظور از این گفته چیست؟ معنایش این است که اطمینان داشته باشیم که رقیبان ما (قارچ ها ، حشرات ، باکتری ها و جوندگان) زودتر از ما شروع به مصرف آن محصول کرده اند.  فرآوری غذاها به عنوان روشی برای افزایش عمر قفسه ای محصولات ابداع شده است و برای این کار قدم اول محافظت از محصولات غذایی از رقیبان ما است. یکی از راه های محافظت مواد غذایی از قارچ ها و حشرات ، حذف موادی است که منجر به فساد می شوند مثل اسیدهای چرب امگا ۳.

به این ترتیب هرچه یک ماده غذایی بیشتر فرآوری شده باشد عمر قفسه ای آن بالاتر خواهد رفت و مواد مغذی آن کاهش خواهد یافت.

باید بدانیم یک غذای واقعی زنده است و بالاخره باید بمیرد پس سعی کنیم غذای واقعی بخورید. البته در این موضوع استثنا هم وجود دارد و ان استثنای شیرین عسل است که اگر طبیعی باشد تا سال ها نمی میرد ولی یک غذای واقعیه واقعی است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟