میوه ها و سبزیجات سفید را چقدر می شناسید؟

میوه ها و سبزیجات سفید

میوه ها و سبزیجات سفید از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

چرا باید میوه ها و سبزیجات سفید رنگ بخوریم؟

گاهی از خوردن میوه ها و سبزیجات سفید رنگ غافل می شویم اما باید بدانیم که آن ها بسیار مفید هستند .مواد مغذی موجود در میوه ها و سبزیجات سفید عبارتند از: آنتواگزانتین که سبب رنگ سفید آن ها می شود و شبیه آنتی اکسیدان ها عمل می کند و همچنین غنی از پتاسیم هستند.

رژیم غذایی سالم و متعادل، رژیمی است که شامل تمامی میوه ها و سبزیجات از تمام رنگ ها باشد. رژیم غذای که در برگیرنده تمام مواد غذای با تمامی رنگ های مختلف می باشد، ضامن سلامت عمومی بدن بوده و می تواند در پیشگری از بیماریهای مختلف موثر باشد؛ بنابر این سعی کنید بشقاب غذایی شما، رنگین کمانی از رنگ ها باشد.

 

مزایای میوه ها و سبزیجات سفید رنگ :

* مبارز با سلول های سرطانی مخصوصا سرطان پروستات
* افزایش فعالیت سیستم ایمنی
*باعث کاهش فشار خون و کلسترول LDL می شوند.

 

انواع میوه ها و سبزیجات سفید:

سیر- پیاز- قارچ- سیب زمینی- گل کلم-زنجبیل- موسیر-تره فرنگی-پیازچه-شلغم-ترب سفید

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟